Solgun Karanfil (Sinan Akyüz) 1


Solgun Karanfil (Sinan Akyüz)

Bir 2. Dünya Savaşı hikayesi. Gerçek bir yaşamdan alınan bu roman; Hitler mantalitesi ile kendini kötülüğe adamış SS subaylarının nasıl insanlıktan çıktığını ve bu kötülük karşısında savunma mekanizması çalışan vatanseverlerin kahramanlıklarını anlatıyor. Bu romanda şimdilerde kaybetmiş olduğumuz komşuluk ilişkilerini de çok güzel bir şekilde anlatmış. Ve tabi ki aşk! Vuslatı bekleyen aşıkların, eski arkadaşlıkların, çocuğu için endişelenen anne ve babaların sarsıcı yaşanmışlıkları. Yazarı Sinan Akyüz’ün okuduğum ilk kitabı akıcı ve anlaşılır bir dille yazmış olduğu bu roman tavsiye edildiği kadar varmış. Diğer kitaplarını da hemen okumak istiyorum.

Kitaptan;

“Saatler gece yarısını geçiyordu. Bajgora Dağlarının eteklerindeki patika yollardan tek sıra halinde sessizce yürüyorlardı.
kimse kimseyle konuşmuyordu. Sanki aralarında görünmez bie duvar vardı.”

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkında yorum “Solgun Karanfil (Sinan Akyüz)

  • İrfan Hanım

    Okumakta geciktiğim kitaplardan biri daha. Solgun Karanfil, Sinan Akyüz. Yazarı da ilk kez okudum. Çok beğendim. Herkese benim gibi gecikmeden okumalarını tavsiye ederim.
    İkinci Dünya Savaşında, Yugoslavya’da yaşam ve direniş.
    “Eylem ve vicdan genellikle uyuşmazmış. Eylem, ağaçtan ham meyveleri toplamak isterken, vicdan onları gereğinden çok olgunlaşmaya bırakır, ta ki yere dökülüp ezilinceye kadar.”