Korkma! İyi Bir Annesin (Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal) 1


Korkma! İyi Bir Annesin (Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal)

‘A-aa! Beni anlatmış’ diye başlıyorsunuz kitaba. Okurken kendi kendinize ‘bizde de durum böyle’, ‘evet ne yapmam gerekiyordu’ vb. şekilde söylenirken bulacaksınız. Bir kitap bu kadar açıklayıcı olabilirmiş. Güzel açıklamaları ve tatlı imalarıyla sizi tebessüm ettiren Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal: büyük hayranlık ve ilgiyle takip ettiğim bir akademisyen. İnstegramda Akademisyen Anne olarak bilinen yazarın bu kitabını aldıktan sonra, bir süre elime alamadım. Baheneler ile diğer kitaplarımı okuyup bitirdiğim halde bir türlü sıra Korkma! İyi Bir Annesin’e gelmiyordu. Sanırım bunun sebebi ‘ya değilsem’ diye bir kaygı duymamdı. Okurken de ‘neden daha önce okumadım ki?’ diye hayıflanmaya başladım.
Bu kitabı bir makale okur gibi okuyabilirsiniz, bir hikaye kitabı olarak okuyabilirsiniz, bir yaşanmışlığı kendi yaşanmışlıklarınızla/yaşayacaklarınızla bağdaştırabilirsiniz. Çok yönlü ve okuması kolay, akıcı ve güzel Türkçe’siyle tam bir öğretmen olarak elimize ulaştıran Saniye Hanım’a buradan teşekkür etmek isterim: ellerinize sağlıka. Uygulamaya bir önce başlamak için dilimi terbiye etmeye ve cümlelerimi değiştirmeye çalışıyorum.
Çocuğunuz olsun olmasın bence herkes tarafından okunması gereken bir kitap. Özellikle anne olacaklar; bebeğiniz doğmadan bir defa ve doğduktan sonra birkaç defa okumalısınız.

Kitaptan;
“-Anne burada ne yazıyor?
-“Yaşasın” yazıyor oğlum/kızım.
2 dakika sonra:
-Anne burada ne yazıyor?
-“Yaşasın” yazıyor oğlum/kızım.
Bir sonraki sayfada, ertesi gün, on gün sonra;
-Anne burada ne yazıyor?
-…Ve anne çıldırır. …”

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkında yorum “Korkma! İyi Bir Annesin (Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal)