Üç Kedi Bir Canavar (Sara Şahinkanat, Ayşe İnan)


Ne güzel, bembeyaz her yer…

Üç Kedi Bir Canavar (Sara Şahinkanat, Ayşe İnan)

Yapı Kredi Yayınlarından Üç Kedi Bir Dilek kitabının kahramanları bu defa başka bir macera ile karşımıza çıkıyor. Bu güzel kitabı çocuklar için yazan Sara Şahinkanat, resimleyen de Ayşe İnan. Onlara teşekkürlerimi sunuyorum. Hikayesi de resimleri de bir öncekinde olduğu gibi yine oldukça etkileyici.

Üç Kedi Bir Canavar da küçük arkadaşlar karın tadını çıkarırken birden tipiye yakalanıyorlar. Eğlencenin tam ortasındayken kendilerine saklanacak yer aramaya başlıyorlar. Bir kuytu bulup birbirlerine iyice sokuluyorlar sıcak kalmak için. O esnada incecik bir ses duyuyorlar. Sesin geldiği yöne doğru baktıklarında bembeyaz karın üstünde bir karaltı fark edip usulca yanına gidiyorlar.

Aman Tanrım! O daha minicik bir yavru. Onu da hemen aralarına alıp sıcak tutmak için çabalıyorlar. Peki minik yavrunun annesi nerede? Yoksa canavar bu miniğin annesi mi ? Öyleyse canavar yavrusunu üç kafadarın arasında görünce ne yapacak dersiniz?

Gerisi kitapta. Siz de keyifle okuyacaksınız bu kitabı, özellikle de bu güzel karlı günlerde içinizi ısatacak bir hikaye.

Kitaptan;

“Bir yandan kollerken minik yavruyu, üçü de yumuyor gözlerini sımsıkı. Fark edince üzerlerine düşen dev gölgeyi, Küt, küt…küt küt atsa da kalpleri. Yine de aralıyorlar gözlerini. Olamaaaz!!!

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.