RİKKİ’NİN DOĞUM GÜNÜ (Guido Van Genechten)


“Bugün mükemmel bir gün olacak.”

RİKKİ’NİN DOĞUM GÜNÜ (Guido Van Genechten)

Bir illüstratör olan Guido Van Genechten Rikki ile dünyaca ünlü bir kahraman yaratmıştır. Rikki’nin maceralarını anlatan bu seri ile tüm çocukların kalplerini kazanmıştır. Kitabı açar açmaz resimler sizi sayfanın içine çekiyor. Hikayesi de bir o kadar güzel olan Rikki doğum gününü kutluyor. Rikki’nin doğum günü kitabını bizler için Türkçe’ye çeviren Farida Allahverdiyeva, bizlere ulaştıran ise Hep Kitap.

Rikki’nin Doğum günü bizler içinde ipucu saklıyor. Tahmin edersiniz ki Rikki de her çocuk gibi doğum günü için çok heyecanlı. O özel günün gelmesini iple çekiyor. Rikki doğum gününde yanında olmasını istediği arkadaşları için davetiyelerini kendi elleriyle hazırlamış ve dağıtmıştı.

Büyük geldiğinde erkenden uyanmış ve hazırlıklar için annesine yardım etmeye başlamıştı. Hazırlıklar bittiğinde arkadaşları da yavaş yavaş gelmeye başlamışlardı. Tüm arkadaşları geldiğinde kutlama başlayacaktı. Ancak küçük Rikki’nin en yakın arkadaşı henüz gelmediği için başlamak istemiyordu. Annesine Annie’yi sordu. Annesi Annie’nin ona bir not bıraktığını hatırladı ve notu hemen Rikki’ye verdi. Rikki daha da heyecanlandı. Çünkü en iyi arkadaşı ona doğum günü için bir sürpriz hazırlamıştı.

Kitaptan;

“Rikki bir sürü tatlı havucu rendeledi. O sırada annesi büyük bir kaseye un, şeker, yumurta ve süt koydu. Pürüzsüz bir karışım için Rikki’nin tüm malzemeyi iyice karıştırması gerekiyordu.”

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.