RİKKİ (Guido Van Genechten)


Kulaklarınla yapabileceğin yeni numaraların var mı?

RİKKİ (Guido Van Genechten)

Bir illüstratör olan Guido Van Genechten Rikki ile dünyaca ünlü bir kahraman yaratmıştır. Rikki’nin maceralarını anlatan bu seri ile tüm çocukların kalplerini kazanmıştır. Kitabı açar açmaz resimler sizi sayfanın içine çekiyor. Hikayesi de bir o kadar güzel olan Rikki ile tanıştırayım sizi.

Rikki her tavşan gibi iki uzun kulağa sahipti. Ancak Rikki’nin kulağının biri olması gerektiği gibi dik durmuyordu. Rikki bu duruma çok üzülüyor ve kulağının dik durması için türlü türlü şeyler deniyordu. Her denemesinde diğer tavşanlar ona daha çok gülüp onunla alay ediyorlardı. Rikki bu duruma bir çözüm bulamıyordu. Dayanamayıp isyan eden Rikki’nin aklına doktora gitmek geldi. Doktora giden Rikki kendisi gibi kulaklarının da sağlıklı olduğunu öğrendi. Sadece sertliği biraz eksik olan kulakları ile doktorun ‘bütün kulaklar farklıdır.’ Dediğini çok net duymuştu.

Eve dönerken Rikki kendini çok daha iyi hissediyordu. Herkesin birbirinden farklı görünebileceğini öğrenen Rikki kendisiyle barıştı.

Kitaptan;

“Tombul tavşanlar ve zayıf tavşanlar, uzun tavşanlar ve kısa tavşanlar, akıllı tavşanlar ve akılsız tavşanlar, temiz tavşanlar ve kirli tavşanlar, kadın tavşanlar ve erkek tavşanlar var. Hepsinin de iki uzun kulağı…”

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.