HAYVANLAR SENFONİSİ (Dan Brown)


Bazen sadece bakar ama göremeyiz.

HAYVANLAR SENFONİSİ (Dan Brown)

Bu kitabı nasıl anlatmalı bilemedim. Dan Brown herkesin tanıdığı dünyaca ünlü bir yazar. Kitaplarını severek okuyorum. Sürükleyici olduğu kadar öğretici olduğunu da düşünüyorum. Bu sebeple çocuklar için bir kitap çıkarttığını duyar duymaz kitabı almak istedim. Yazarın yaratıcılığına destek veren Susan Batori resimleri ile büyülüyor. Altın Kitaplardan çıkan bu şahane kitabı bizler için İpek Demir Gedik dilimize çevirmiş. Her birine buradan ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Hayvanlar Senfonisi tam bir sihir gibi sizi büyülüyor. Bu kitabın tüm çocukların kütüphanesinde bulunması gerektiğini ve hayatı boyunca da saklamaları gerektiğini düşünüyorum. Üniversitede bir hocamız en iyi öğrenme şeklinin; 4 duyunun da devrede olmasıyla gerçekleştiğini anlatmıştı. Hayvanlar Senfonisi tam da böyle bir kitap. Çocuklarınız bu kitabı okurken öğrenecek, eğlenecek, düşünecek ve sizi soru yağmuruna tutacak.

Bu kitabı nasıl okumalısınız? Öncelikle çocuğunuza kitabı incelemesi için izin verin resimlerine baksın üzerine konuşun. Sonra sakince kitabı okuyun sizi dikkatle dinleyecektir. Son olarak da işin sihrini çözüyoruz. Kitap için tamamen ücretsiz olan uygulamayı, kitabın içinde bulunan kare kodu okutarak indiriyorsunuz ve o şahane müzikleri dinlemeye başlıyorsunuz. Uygulamayı indirdikten sonra çevrim dışı olarak da dinleyebiliyorsunuz. Yani bu kitap sadece okunmuyor. Kitabın müziklerini dinlerken sayfalar içinde dans ediyorsunuz.

Yazar Dan Brown, yetişkinler için yazdığı kitaplarda şaşırtmayı seven biri olduğundan olsa gerek, çocukları da geleceğe hazırlamak amacıyla onları da şaşırtmak istemiş. Uygulamada duyduğunuz müziklerin bestesi Dan Brown’un kendisine ait. Yazarın ayrıca çocuklara kitap içinde ufak bir de sürprizi var.

Sizlere bu kitabı sayfalarca anlatabilirim. Dan Brown hayranlarından biri olarak, kızımın onun yazdığı kitapla erken yaşta tanışmasından ötürü çok mutluyum. Sözün özü Hayvanlar Senfonisi’ni mutlaka alın, aldırın. Çocuğunuz yoksa sevdiğiniz bir yakınınıza hediye etmeye ne dersiniz?

Kitaptan;

“Hiç umulmadık yerlerde güzellikler saklıdır. Gözlerini dört aç her an şaşırabilirsin.”

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.