CESUR RİKKİ (Guido Van Genechten)


“Burada herşey ne kadar da değişik.”

CESUR RİKKİ (Guido Van Genechten)

Bir illüstratör olan Guido Van Genechten Rikki ile dünyaca ünlü bir kahraman yaratmıştır. Rikki’nin maceralarını anlatan bu seri ile tüm çocukların kalplerini kazanmıştır. Kitabı açar açmaz resimler sizi sayfanın içine çekiyor. Hikayesi de bir o kadar güzel olan Rikki, cesareti ile karşımızda. Cesur Rikki kitabını bizler için Türkçe’ye çeviren Farida Allahverdiyeva, bizlere ulaştıran ise Hep Kitap.

Cesur Rikki sıcak yaz gününde serinlemek için çeşitli yollar deniyordu, ailesi ve arkadaşları ile birlikte. Yazları o kadar sıcak oluyordu ki, bazı arkadaş ve komşuları geceleri dışarıda çadırda uyuyorlardı. Rikki de kararını verdi ve babasından yardım isteyerek çadırını kurdu.

Cesur Rikki kararını vermiş, hazırlıklarını yapmıştı. Akşam olunca annesi Rikki’ye fener verdi. Annesi ve babası çocuklarının kararlı ve cesur davranışına ikna olmuş, iyi geceler dileyip eve dönmüşlerdi.

Çadırında keyifle havucunu yiyen Rikki halinden memnun, kendi kendine oyunlar oynuyor, eğleniyordu. Feneri tüm çadırı aydınlatıyordu. Birden her yer kapkaranlık oldu. O da ne? Fenerin pili mi bitti? Artık uyumanın vakti diye düşündü, ama şimdi her şey farklı görünüyordu. O sesler az önce yoktu!

Bir türlü uyuyamayan Rikki şimdi ne yapacak dersiniz? İşte size Cesur Rikki’nin kararlılık öyküsü çocuklarınıza okuyun, onlar da Rikki’nin cesaretini örnek alabilirler.

Kitapta;

“Rikki kımıldamadan yerinde yatıyordu, sadece gözleri hareket ediyordu. Sonra birden garip bir gölge     gördü. Sonra başka bir gölge daha. Gölgeler giderek büyüdü ve kolları oluştu. “İmdat,” diye düşündü Rikki, “karanlık beni yakalamak istiyor.””

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.