BÜYÜK BOZ AYININ MAĞARASI (Yuval Zommer)


Benim ihtiyacım olan şey biraz eşya.

BÜYÜK BOZ AYININ MAĞARASI (Yuval Zommer)

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkan Büyük Boz Ayının Mağarası, Ali Berktay tarafından dilimize çevrilmiş, Yuval Zommer ise bu güzel kitabın hem yazarı hem çizeri.

Kitabı ilk aldığımızda kızım pek ilgilenmemişti. Önce resimlerine baktı, sonra okumamızı istedi. Okudukça sevdi, her akşam okumamızı istedi. Kitap bir boz ayının ormanda dolaşmasıyla başlıyor. Ormanı dolaşmaya çıkan boz ayı bir mağaraya rastlıyor ve bu mağarayı çok seviyor. Kimse tarafından kullanılmayan bu mağaranın onun olabileceğine karar veriyor. Boz ayı kocaman önce mağaraya sığabiliyor mu onu kontrol ediyor tabi ki. O gece rahatça uyuyan boz ayı ertesi gün tekrar dolaşmaya çıkıyor. Bu defa yolu, insanların yaşam alanlarına düşüyor.

Ayı şaşkın gördükleri karşısında. Meğer insanlarında mağaraları varmış diyerek, giriyor bahçelerden birine. Anlam veremese de gördüklerine, o da insanlar gibi yapabileceğini düşünüyor. Birkaç eşyanın mağarasını güzelleştirebileceğine karar veriyor.

Arkadaşları büyük boz ayının yeni mağarasını merak ediyor ve ziyaretine geliyorlar. Fakat büyük boz ayının mağarasında onları ağırlayabileceği hiç yer yok. Bu nasıl oldu? Büyük boz ayı ne yaptı böyle? Devamı kitapta; eğlenceli, bol bulmacalı bir gündüz aktivite kitabı, akşamları düşündürücü bir uyku öncesi kitabı. Siz nasıl tercih ederseniz.

Kitaptan:

“O zaman biraz EŞYA toplamaya karar verdi koca Ayı. Etrafında her türlü eşya vardı, ama bizimkinin en beğendikleri şunlardı: tekerlek üstünde gidenler, sapından tutulup taşınanlar ve kutulara doldurulanlar.”

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.