Bay Kaplan Yabana Çıkıyor (Peter Brown)


Gevşemek istiyordu, eğlenmek istiyordu.

Bay Kaplan Yabana Çıkıyor (Peter Brown)

Bay kaplan yabana çıkıyor, Peter Brown tarafından yazılmış ve çizilmiştir. Türkçeye Sevin Okyay çevirmiş ve Hep Kitap yayın evinden çıkan kitap biz okurlara ulaşmıştır.

Bay Kaplan çok yoğun temposu olan bir işe sahipti. Kendi ve çevresi her zaman ciddi ve monoton bir hayatın içinde yaşıyorlardı. Bir gün Bay Kaplan bu hayattan sıkıldığını fark etti. Düşündü, düşündü, düşündü… Kendi gibi olmak istediğini anladı. Eskisi gibi davranmak, her şeyi olması gerektiği gibi yapmak istemiyordu. Sadece kendisi gibi olmaya karar verdi. Kendi gibi davranamaya başladığında arkadaşları önce endişelendi. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen arkadaşları, bir gün daha da ileri giden Bay Kaplana, şehirden gitmesini söylediler. Bu Bay kaplana güzel bir fikir gibi geldi. Ve Bay kaplan şehir hayatından, doğaya yaban hayatına döndü. Burada kendini oldukça iyi hisseden Bay Kaplan, bir süre sonra yalnız olduğunu anladı. Arkadaşlarını özlemişti. Şehre dönmeye karar verdi. Bu defa kendi gibi olacak, kendi gibi davranacaktı.

Şehre döndüğünde bir şeylerin değiştiğini fark eden Bay Kaplan artık çok daha mutluydu. Kendi gibi, özgür, rahat ve arkadaşlarıyla birlikte.

Yazardan;

Peter Brown, kitaplarından en az birini okumanızı tavsiye ediyorum. Bu kitabı da New York Times’ın en iyilerinden biri. Okuyun hatta siz okumadan çocuğunuza okutun resimlerinden çok güzel anlamlar çıkartıyorlar. Hayal güçlerini desteklemiş oluyorsunuz. Bu fikir bana ait değil kimden duyduğumu hatırlamıyorum ama kesinlikle çok iyi fikir.  

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.