Çi (Akilah Azra Kohen)


İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar.

Çi (Akilah Azra Kohen)
Hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekayla dizayn edilmiştir. Yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan, doğamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar. Seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır.
Asla rahat bırakılmazsın.
Öylesine, anlamsız varolamazsın.
Mutluluğa saklanamazsın.
Öyleyse acına sahip çıkmalısın!
Çünkü acı,bilginin bedene inmesidir.

Bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin.
Bu kitap ‘kendine gelmek’ için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur.
Hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harekete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedeler adına ve kendi tekamülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır.
Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.

2. Kitap Çi, Fi’den sonra benim için araya bir kaç başka kitap girdiyse de macera kaldığı yerden devam etti. Kahramanların hayatları kaldığı yerden nasıl devam edecekti, hangi yönlere savruldular, onları nerede bıraktım, nerede bulacaktım? Bütün bu soruların cevaplarına eriştim evet ama son sayfaya vardığımda daha büyük sorularla başbaşa kalmış buldum kendimi! Keşke Pi’yi hemen almış olsaydım diye de hayıflandım. Sonunda yine araya başka başka kitaplar girse de 3. Kitap Pi’yi de bir kenarda hazırladım. Bakalım macera nasıl son bulacak? Bu arada Azra Kohen de severek okuduğum yazarlar arasında yerini aldı, Gör Beni adlı kitabı da sırada okunmayı bekliyor.

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.