Fİ (AKİLAH Azra Kohen) 3


Fİ (AKİLAH Azra Kohen)

Bu hikayenin sadece inanılmaz tarafları gerçektir. Diyor yazar Azra Kohen. Birden popüler olan ve çok iyi satışları oldu. Benim elimdeki 358. baskı şuan kaçıncı baskısı var bilmiyorum. Seri halinde yazılmış bir hikaye. Fi bu serinin ilk hikayesi.
Bu kitabı dizi haline de getirdiler ve sanırım duymayan kalmadı. Ben kitabı okumadan önce dizisini izledim. Büyük bir hata yapmışım, çünkü kitaba bir türlü adepte olup kafamda canlandıramadım. Hep diziden sahneler geldi gözümün önüne ve birbiriyle örtüştürmedi. Böyle olunca ben okumaktan çok sıkıldım. Böyle söyleyince kitaba haksızlık oluyor. Çok iyi tasarlanmış her bir karakterin özellikleri en iyi şekilde ortaya konmuş, sıra dışı ya da tamamen bizden birini anlatıyor. Bakış açınıza göre kabul eder ya da eleştrirsiniz. Sanırım ben çok karakterli ve fazla betimleme olunca kitaba konsatre olamıyorum. Ama tabi ki devamını da okuyacağım çünkü merak ediyorum. Siz de hala okumadıysanız dizisini izlemeden önce kitabı okumalısınız. Kitapla bütünleştiğinizde anlayıp hayatınıza aktaracağınız durum ve olaylar olacaktır.

Fİ güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığı ile yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

  •   

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 yorum “Fİ (AKİLAH Azra Kohen)

  • Umay

    Ben kitabi çok beğenerek ve hızla okudum. Açıkçası dizisini de izlemediğim için çok keyif aldım. Karakterlerin herbiri çok iyi tasarlanmış ve herbirinin hikayesi ayrı ayrı anlatılırken diğerini merak etmekten kendinizi alamıyorsunuz . Bölüm sonlarındaki cümleler de ayrıca merak uyandıracak şekilde yazılmış. Şimdi aklım devam kitaplarında, bakalım onlar nasıl?

  • Gülsün

    Okumakta geciktiğim kitaplardan biri daha bitti. Değişik bir anlatım. İlk kez okudum Azra Kohen’i bu üçlemenin ilk kitabı bakalım diğerleri nasıl? Merakla okuyacağım. Ben beğendim benim gibi hala okumayanlar varsa tavsiye ederim.